Bir çoğumuz farkında olmasak bile otomotiv dünyası büyük bir değişimin eşiğinde. Otomotiv Dünyasının dev markaları pazar gereksinimleri sebebiyle en büyük rakipleriyle ortaklık kurmaya başlıyor. Sektörde büyüyen Otonom Araç furyasına Audi’de katılıyor.

Yakın gelecekte otomotiv endüstrisinde rekabet olmayacak gibi görünüyor. Büyük değişiklikler ve yeni teknoloji, otomotiv pazarındaki rakipleri ortak çalışmaya itiyor. Bir süre önce BMW, baş rakiplerinden Daimler ile işbirliği yapacağını duyurmuştu.

Audi’de değişime katılıyor

Wirtschaftswoche adlı Alman dergisinde bulunan habere göre Audi’de bu yıl içerisinde rakiplerinin arasına katılacak. Buna ilişkin duyuru ise Frankfurt Motor Show’da yapılacak. Audi’nin amiral gemisi A8’in 3. Seviye Otonom Sürüşe sahip olduğunu iddia etti, bu seviye Mercedes-Benz ve BMW’nin sahip olduğu otonom sürüş seviyesinden çok daha fazla.

Ford ve Volkswagen işbirliğini sürdürürken Audi’nin ana şirketi bir süre önce pazara daha çok otonom araç sunmak amacıyla Amerikan deviyle güçlerini birleştireceğini duyurdu. Her geçen gün şirketlerin otonom araç üretmek gibi sebeplerden güçlerini ve gelirlerini paylaşma kararı alıyor.

Otonom Sürüşün otomotiv sektörünün gelişiminde büyük bir unsur olduğu artık kaçınılmaz bir hale geldi. Özellikle BMW başta olmak üzere bu sektörde bulunan bazı şirketler otonom araçların hiçbir zaman tam bir ürün haline gelmeyeceğini savunuyor olsa da bir çok şirkette otonom araçların tam bir ürün haline gelmesi için çalışıyor. Bu ortaklıklardan doğacak araçların nasıl olacağını ve sektörün değişimini biz tüketicilerin açısından görmek oldukça ilginç olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Kapat